Yazı Tahtaları

İnsanlar varoluşlarından bu yana kendilerini ifade edebilecek araçlara gereksinim duymuşlardır. Arkeolojik araştırmalarda ele geçirilen mağara duvarlarına kazınmış semboller ve hayvan derileri üzerine çizilmiş resimler bunun en iyi ispatıdır. Kalem ve kağıt gibi yazı tahtası da bir iletişim aracıdır. Daha kapsamlı bir şekilde açıklamak gerekirse, üzerine anlatmak istediğimiz şeyleri yazdığımız, notlar aldığımız ya da karşımızdaki insanlara öğretmek istediklerimizi geçirdiğimiz bir görsel iletişim aracıdır.

Daha çok bir eğitim aracı olarak görülen yazı yazma tahtası, artık birçok iş yerinde de görülebilen ofis malzemelerinden biri olmaya başladı. Özellikle ayaklı yazı yazma tahtası üzerine haftalık iş planlarının yazılarak iş takibi yapıldığı görülmektedir. Okullarda ise tebeşirle yazılan kara tahtaların yerini alan beyaz yazı tahtası kullanılmaktadır. Ancak teknolojik gelişmeleri eğitim hayatına yansıtmak amacıyla akıllı tahta kullanımı gündeme gelmiştir. Beyaz tahtaların etkileşimli bir aygıtı olarak geliştirilen akıllı tahtalar, günümüzde birçok eğitim kurumunda kullanılmaktadır. Her ne kadar akıllı tahtaların eğitim alanında çığır açtığı düşünülse de beyaz yazı tahtalarının çok daha sağlıklı ve kullanışlı olduğu yönünde görüş birliğine varan insanlar da var. Çünkü yazı tahtaları elektromanyetik dalgalar yaymaz ve bu sayede çocukların sağlığı da korunmuş olur. Ayrıca okulda bulunan çocukların yaramazlıkları da düşünüldüğünde çocuk yazı tahtası kullanmanın çok daha akıllıca bir yöntem olduğu ortaya çıkmaktadır.

Hem iş yerlerinde hem de okullarda yaygın olarak kullanılan yazı tahtalarının maliyeti de azdır. En kaliteli yazı tahtası ürünlerini bulabileceğiniz Quzenler’de birbirinden kaliteli yazı tahtası çeşitlerine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Ayaklı yazı tahtası ya da duvara monte yazı tahtası gibi çeşitlere son derece uygun fiyatlarla sahip olabilirsiniz. Ayrıca beyaz tahta silgisi ve beyaz tahta kalemi gibi ürünlere de kolaylıkla ulaşabilirsiniz.