Su Sebilleri

Su sebili, su kaynağından gelen suyu ısıtarak veya soğutarak kişilerin kullanımına sunan elektronik cihazlardır. Su pınarı olarak da bilinen su sebilleri, ofislerde ve diğer birçok iş yerinde sıklıkla kullanılır. Su sebili modelleri, kaynağını su şebekelerinden veya damacanalardan alabilir. Su sebili fiyatı bakımdan da en çok tercih edilen ürün grupları arasındadır.

Su Sebili Nedir? Nasıl Kullanılır?

Su sebillerinden önce suyu soğutmak, oldukça zahmetli bir işti. Su sebilinin icadından önce suyu soğutmak için büyük buz kütleleri kullanılırdı. Bu ihtiyacın giderilebilmesi için su sebilleri icat edildi. Diğer adı “su pınarı” olan su sebillerinin ilk hâli, Halsey Willard Taylor ve Luther Haws adı iki mucidin çalışmaları sonucu doğdu. 1938 yılına gelindiğinde ise su sebillerinde elektrik gücü de kullanılmaya başlandı ve böylelikle daha etkili bir su soğutma aracı da bulunmuş oldu. Zenith Global şirketi tarafından yapılan araştırmalara göre su sebillerinin satışında her yıl yüzde 1’lik bir artış gözlemleniyor.

Su Sebili Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

Tepeden yüklemeli su sebili modelleri, kullanım bakımından oldukça büyük kolaylıklar sağlar. Bu modelleri damacanayı sebilin üst tarafına takarak rahatlıkla kullanabilirsiniz. Üstelik tepeden yüklemeli modelleri her yere kolaylıkla taşıyabilirsiniz.

Su sebilleri sayesinde sıcak ve soğuk su elde etmek gayet kolaydır. Sebilin üzerinde bulunan sıcak ve soğuk su muslukları sayesinde istediğiniz sıcaklıkta su içebilirsiniz. Üstelik sıcak su musluklarının birçoğunda güvenlik kilidi de bulunur. Böylelikle çocukların su sebilinden dolayı zarar görmesi engellenir.

Su sebillerinin temizliği ve bakımı son derece kolaydır. Su sebilinizi ayda bir defa temizlemek, su sebilinizin düzgün çalışmaya devam etmesini ve her zaman temiz su içmenize olanak sağlar.

Şişe sularda genellikle insan sağlığına zararı bulunan birçok kimyasal yer alır. Vestel gibi su sebili markaları sayesinde bir su sebili satın alarak temiz ve yapısı bozulmamış suları içebilirsiniz.

Su sebillerinde bulunan filtreler sayesinde oldukça temiz ve mikroplardan arındırılmış sular içme şansınız vardır. Filtre özelliği, su sebili markaları tarafından sıkça kullanılan bir özelliktir.

Su Sebili mi? Damacana mı?

Damacanalara firmalar tarafından tekrar tekrar su doldurulabilir. Bu durum damacananın içinin temizliği ile soru işaretlerini de beraberinde getirebilir. Öte yandan su sebillerinde böyle bir durum söz konusu değildir. Su sebillerini düzenli olarak temizlediğiniz zaman suyunuzun temizliğinden endişe duymazsınız. Tepeden yüklemeli su sebili modellerini kullansanız bile su sebillerinde yer alan filtreler sağlığınızı korumaya yardımcı olur.

Damacanalar ile sadece ortam sıcaklığı ile aynı sıcaklığa sahip olan suları içebilirsiniz. Öte yandan su sebillerinde bulunan sıcak ve soğuk su muslukları sayesinde suyunuzun ısısını ayarlayabilirsiniz. Hatta çay ve kahve yapmak için su sebilini kullanabilirsiniz.

Damacanaların içerisinde yer alan sularda kimyasal madde bulunabilir fakat kaliteli su sebili markaları sayesinde satın aldığınız su sebilleri ile içtiğiniz sularda bulunan kimyasal maddeler filtrelenir.

Damacanadan su almak için bir adet damacana pompasına ihtiyaç duyulur. Öte yandan su sebilinden su içmek için sıcak ve soğuk su musluklarını kullanmanız yeterlidir.

Uzun dönemde damacana yerine su sebili kullanmak sizin için daha az maliyetlidir. Bu açıdan bakıldığında su sebili fiyatları da son derece uygundur.

Su Sebili Nasıl Temizlenir?

Su pınarını temizlemek için bir kova suyu, bir yemek kaşığı çamaşır suyunu ve bir miktar saf sirkeyi karıştırmalısınız.

Bir parça sünger ve bu karışım sayesinde su pınarı modelinizi rahatlıkla temizleyebilirsiniz.

Su sebili modelleri, içerilerinde bir rezervuar kısmı bulundurur. Bu kısmı sünger ve söz konusu karışım yardımıyla temizleyebilirsiniz.

Su sebilini temizlemeden önce sebilin fişe takılı olmadığından emin olmalısınız.

Sizin İçin En İyi Su Sebili Hangisi?

Su sebili seçiminde en önemli etkenlerden biri, evinizde veya ofisinizde sahip olduğunuz boş alandır. Satın alacağınız su sebili modelinin bu alana rahatça sığabileceğinden emin olmalısınız.

Su sebili modelleri satın alırken düşük güç tüketimine sahip su sebili modelleri tercih edilmelidir. Böylelikle elektrik faturanızı düşürerek çevreyi rahatlıkla koruyabilirsiniz.

Avantajlı su sebili fiyatları, su sebili seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken konular arasında yer alır. Bütçenize uygun bir su sebili seçerek su fiyatları aracılığıyla doğabilecek yeni maliyetlerin önüne geçebilirsiniz.

Her su sebilinin haznesindeki su kapasitesi farklıdır. İşte bu nedenle günlük su ihtiyacınıza uygun bir su sebili tercih etmelisiniz.

Avantajlı Su Sebili Fiyatları İçin Doğru Adres: Quzenler Kurumsal Tedarik Hizmetleri

Su sebili fiyatı, su sebili seçerken önemli bir kavram olarak öne çıkıyor ve Quzenler, size bu konuda önemli bir avantaj sağlıyor. Quzenler, su sebili fiyatı dışında sunduğu ödeme opsiyonları ve ücretsiz teslimat hizmetiyle de ön plana çıkmaktadır.