Oda Parfümleri

Oda kokuları evde, ofiste ya da herhangi bir ortamda bulunan kişilerin daha ferah ve temiz hissetmelerini sağlar. Ortamda bulunan kötü kokuları bastırır ve taze bir havanın hakim olmasını sağlar. Bu nedenle çokça tercih edilen bir üründür. 5, 20 ve 30 litrelik bidonlarda satışa sunulur ve ekonomiktir.

Oda Kokusu ve Oda Parfümü Nedir, Nasıl Üretilir?

Oda parfümlerinin tarihi Eski Mısır, Mezopotamya ve Çin’de kullanılan tütsülere dayanır. M.Ö. 4000’li yıllarda insanlar çevrelerinde bulunan doğal ürünleri yakarak çeşitli kokular ve tütsüler üretirlerdi. Bergamot, badem, çiçek gibi bitkileri ve ağaç reçinelerini baharatlarla karıştırıp ezerek oldukça kalıcı ve etkili kokular elde ederlerdi. Bu kokular hem dini ritüellerde hem de günlük yaşamda yoğun biçimde kullanılırdı. Eski Mısır kültüründe güzel kokuları ölen kişilerin yanında gömmek de yaygın bir ritüeldi. Ölen kişilerin mezarlarında parfüm şişeleri, güzel kokulu kremler keşfedilmiştir. Parfümün tarihçesi Doğu’dan başlasa da zamanla Avrupa’ya kadar ulaştı. Özellikle alkol bazlı parfümlerin üretimi 14. yy’da üretilen Macar Suyu adlı koku ile başlamıştır. Bu kokunun güzelliği o dönemde tüm dünyaya yayılmıştır. Zaman içerisinde, ürettiği çiçek kokulu esansları ile Fransa Avrupa’daki koku üretiminde baş rolü üstlenmiştir. Günümüzde de Fransa parfüm üretiminin merkezi konumundadır. Aynı zamanda Creditdonkey.com adlı web sitesinde yer alan istatistiklere göre, çiçek kokuları parfüm ve oda spreyi sektöründe en çok tercih edilen koku çeşididir. Peki, tüm dünyada yoğun biçimde kullanılan oda kokusu ve oda parfümü çeşitleri nasıl üretilir? Günümüzde oda kokusu üretimi için kokulu uçucu yağlar, alkol ve su kullanılır. Kokulu uçucu yağlar harmanlanarak, su ve alkol kullanılarak seyreltilir. Alkolsüz olarak üretilen ürünlerde yalnızca su kullanılır. Ardından da kokunun kalıcılığını ve etkisini belirleyen 48 saat ya da iki üç haftaya kadar değişiklik gösteren bir bekleme aşamasından geçen parfüm, kullanılan yağların aromasına göre çeşitli kokularda piyasaya sürülür.

Oda Spreyi Makinesi Çeşitleri

Oda kokusu ve oda parfümü çeşitleri arasında en pratik ürünlerden biri de oda spreyi makinesidir. Sıradan oda kokusu ve oda parfümü fiyatları ile kıyaslandığında fiyatları bir miktar yukarda olsa da, sağladığı kolaylık ve pratik kullanımı nedeniyle sıkça tercih edilir. Bu ürün istediğiniz sıklıkta ve yoğunlukta ayarlanarak otomatik olarak koku spreyler. Bu sayede hiç vakit ayırmanıza gerek kalmadan ofisinize/evinize otomatik olarak ve düzenli aralıklarla hoş koku yayılmış olur. Oda spreyi makinesi çeşitleri genellikle pille çalışır. 3, 15, 30 dakika gibi ayarlanan çeşitleri mevcuttur. Gece/Gündüz modu özelliğine sahip modellerde ışığın yanmasıyla başlayan koku salınımı, gece olduğunda devre dışı kalır. Tasarruf sağlayan bu özellik sayesinde kokudan daha verimli biçimde faydalanmak mümkündür. Oda spreyi makinesi özellikle işyeri kullanımında oldukça iyi sonuçlar sağlar. Gün boyu düzenli olarak taze ve hoş koku yaydığı için ofisinizin ortamını değiştirerek müşteri ve çalışanlar açısından olumlu izlenimler bırakır. Güzel kokular insanların daha rahat ve mutlu hissetmesini sağladığı için, pozitif kararlar alınmasında büyük rol oynar.

Oda Kokusu ve Oda Parfümü Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

Oda kokusu kullanarak ortamın devamlı ferah kalmasını sağlamak oldukça kolaydır.

Ofis ve işyerlerinde ortamın hoş kokması verimliliği artırır.

Ortamdaki temizlik hissini yaratmak için oda spreyleri pratik bir çözüm sağlar. Temizlik yaparken kullanılan yüzey temizleyici fiyatları yanında oda kokusu fiyatları da oldukça avantajlıdır. Yüzey temizleyicilerin sağladığı koku bir süre sonra dağılırken, oda kokuları çok daha kalıcıdır.

Oda kokusu ve oda parfümü fiyatı her bütçeden kullanıcıya hitap edecek biçimde çeşitlenmektedir.

Araç içerisinde oluşabilecek kokuları araç koku spreyi kullanarak kolayca dağıtabilirsiniz.

Sizin İçin En İyi Oda Kokusu ve Oda Parfümü Hangisi?

Oda kokusu ve oda parfümü çeşitleri arasında karar verebilmek için kullanım alanınıza ve koku zevklerinize karar vermelisiniz.

Çiçeksi kokular veren ürünler daha hafif bir koku yayarken amber kokusu gibi baharatlı tonlarda koku yayan ürünlerin daha ağır bir aroması vardır.

Evde kullanım için, sprey kokular misafir gelmeden önce kullanmak isteyenler için pratik bir çözüm olabilir. Devamlı ve kalıcı oda kokuları için ise çubuklu oda kokuları ve otomatik oda kokusu makinesi tercih edilebilir.

Ofis ortamlarında kullanım için özellikle otomatik koku yayan koku makinesi tercih edilebilir. Belirli aralıklarla, sürekli koku yaydığı için ofisinizin ortamı her an taze ve ferah kalacaktır. Özellikle müşterilerin memnuniyeti açısından ve çalışanların verimliliği açısından olumlu etkiler sağlar.

Avantajlı Oda Kokusu ve Oda Parfümü Fiyatları İçin Doğru Adres: Quzenler Kurumsal Tedarik Hizmetleri

Quzenler, avantajlı oda kokusu ve oda parfümü fiyatları ile ofisinizde hoş kokulu, ferah ortamlar oluşturur.  Siparişiniz, istanbul içi için 1 iş günü içerisinde ücretsiz olarak kapınıza gelir. Geniş ürün yelpazesi içerisinde zevkinize uygun oda parfümü bulmanız büyük olasıdır. Hoş kokulu bir ortam yaratmak Quzenler ile çok daha kolay ve ekonomiktir!