Klasörler

Dosyalık, tüm önemli belgelerinizi depolayabileceğiniz ve koruyabileceğiniz son derece kullanışlı bir araçtır. Ofislerimizin ve hatta evlerimizin vazgeçilmezi olan klasör dosya, geçmişten bu yana evraklarımızın bir arada ve mükemmel durumda kalmasını sağlayan önemli yardımcılarımızdandır. Çeşitli renkleri ve boyutları sayesinde, her zevke ve amaca uygun olan bu pratik ürünler, kağıt depolamaya uygun mekanizması ve ergonomik kullanım yapısı sayesinde de hayatınızı son derece kolaylaştıracaktır. Plastik klasör fiyatı ürünün boyutlarına, markasına ve üretildiği malzemeye göre değişiklik gösterebilmektedir. Üretildiği malzemeye göre karton klasör veya plastik klasör denilen bu ürünler sayesinde her türlü proje, rapor, arşiv dosyası, fatura ve diğer evrakı sorunsuzca depolayabilirsiniz.

Plastik Klasör Nedir, Nasıl Üretilir?

Klasör dosya, tarihçesi 1886’ya kadar uzanan bir icattır. Her şey, Alman mucit Friedrich Soennecken’in ince dosyaları bir araya getiren halka bağlayıcıları icat etmesi ile başladı. Daha sonra bu icat geliştirilerek ISO tarafından standartlaştırıldı. ISO 838 standartlarına göre, iki halkalı plastik klasör dosya, 80 milimetre aralıklıydı. 1900’lü yıllarda, ABD’de 3 halkalı dosyalık standart haline geldi. Bu dosyalarda ise, ABD kaynaklarına ve 778070 numaralı patent açıklamasına göre, halkalar arasındaki standart mesafe 108 milimetre olarak belirlendi. Günümüzdeki en yaygın plastik klasör çeşitleri genellikle tek delikli, iki halkalı, kullanım amacına göre ise geniş veya dar olarak üretilmektedir.

Plastik Klasör Dosya Ölçüleri Nelerdir?

Plastik klasör çeşitleri boyutlarına ve ölçülerine göre değişiklik gösterebilmektedir. En yaygın olarak kullanılan boyutlar A4 ve A5 boyutlarıdır. A4 boyutundaki klasör ise dar ve geniş olmak üzere ikiye ayrılmaktır. Dar dosyalık standart olarak 28.5 x 32 x 5 cm ölçülerine sahipken geniş dosyalık 28.5 x 32 x 7 cm ölçülerine sahiptir. A5 boyutundaki klasörler ise standart olarak 28 x 7 x 21 cm ölçülerindedir. Plastik klasör fiyatı, klasörün boyutuna ve ölçüsüne göre değişkenlik göstermektedir.

Plastik Klasör Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

Sert kapağı sayesinde evraklarınızın zarar görmeden saklanmasını sağlar.
Silinebilir dış yüzeyi sayesinde istediğiniz zaman dosyalığınızı temizleyebilirsiniz.
Halkalı sistemi klasöre şeffaf dosya takma olanağı sağlar.
Sırt bölümünde yer alan delik işaret parmağı ile dosyaya erişmeye olanak sağlar, böylece arşivlerde kullanım kolaylığı sağlar.
Sırtında bulunan etiket sayesinde klasörlerinize istediğiniz açıklamayı yazarak istediğiniz zaman aradığınızı kolayca bulabilirsiniz.
Dar ve geniş plastik klasör çeşitleri her amaca ve raf genişliğine göre evraklarınızı temiz ve düzenli bir şekilde depolamanızı sağlar.
Her bütçeye uygun plastik klasör fiyatları, tekli ve çoklu satın alma seçenekleri ile ihtiyaçlarınıza cevap verir.
Mevcut renk alternatifleri ile çalışma alanınızı zevkinize göre kişiselleştirme olanağı sağlar.

Karton Klasör

Karton klasör çeşitleri, ofislerde ve evlerde bulunan dosyaları saklamak amacıyla sıklıkla kullanılır. Geniş klasör modelleri sayesinde daha fazla evrak rahatlıkla saklanabilir. Bir kere satın alındıktan sonra uzun yıllar boyunca kullanılabilen ürün grupları arasında yer alan karton klasörler, geri dönüştürülebilir malzemelerden üretilir. Ofislerin vazgeçilmez kırtasiye malzemeleri arasında yer alan karton klasör çeşitleri, birçok farklı renk seçeneği ile tüketicilerin karşısına çıkıyor.

Karton Klasör Nedir? Nasıl Üretilir?

Bilinen ilk karton klasör çeşitlerinin Alman mucit Friedrich Soennecken tarafından 1886 yılında icat edildiği biliniyor. Alman Leitz şirketinin kurucusu olan Louis Leitz, karton klasörlerde önemli değişiklikler yaparak karton klasör çeşitlerinin daha popüler olmasını sağladı. Leitz, aynı zamanda karton klasörlerin sırt bölümünde bulunan parmak deliğinin de mucididir. Günümüzde birçok ülkede birçok farklı karton klasör çeşidi kullanılıyor. Günümüzde yaygın olarak kullanılan klasörlerin iki kapağı arasındaki uzunluk yaklaşık 108 mm’dir. Öte yandan geniş klasör çeşitleri, daha uzun olabiliyor. Karton klasörlerde yer alan parmak deliğinin genel ölçüsü ise 80 mm civarındadır.

Geniş Karton Klasör Çeşitleri

Karton klasör çeşitleri arasında önemli bir yeri olan geniş klasörler, A4 boyutundaki tüm belgeleri rahatlıkla saklayabilmek üzere tasarlanıyor.
Geniş klasörler, 7,5 cm sırt genişliği ile çok sayıda belgenin ve kağıdın kolaylıkla saklanabilmesine olanak tanıyor.
27 x 32 cm ölçüleri ile bilinen geniş klasör çeşitleri, her türlü rafa kolaylıkla girebiliyor. Üstelik alt tarafındaki parmak deliği ile raflardan kolaylıkla çıkarılabiliyor.
Geniş karton klasörlerde evrakların ve diğer dosyaların daha kolay klasöre eklenebilmesi için 2 halkalı metal mekanizma kullanılıyor. 2 halkalı metal mekanizma, büyük ve küçük tüm kağıtların geniş klasörlerde rahatlıkla saklanabilmesine olanak tanıyor.
500 sayfa kapasitesi sayesinde sıkça tercih edilen geniş karton klasörler, en çok ihtiyaç duyulan kırtasiye ürünleri arasında yer alıyor. Üstelik geniş karton klasör fiyatı da, uygun bir fiyat aralığında bulunuyor.
Öte yandan geniş klasör çeşitleri arasında A5 boyutundaki belgeleri saklamak için uygun modeller de bulunuyor.

İpli Karton Klasör Çeşitleri

İpli klasör çeşitlerinde metal mekanizma yerine kağıtları bir arada tutmak için bir adet ipli mekanizma bulunur.
27 x 32 cm ve 28 x 32 cm olarak iki farklı ölçüye sahip karton klasörler, birçok rafa kolaylıkla sokulabiliyor.
pli klasör çeşitleri, 330 sayfalık dar karton klasör ve 500 sayfalık geniş klasör modelleri ile dikkat çekmeyi başarıyor.
İpli klasör çeşitlerinin sırt ölçüsü 5,5 cm ve 8 cm olarak biliniyor. Böylelikle klasörler çok sayıda evrakı içine alabiliyorlar.
İpli klasör çeşitleri, genellikle A4 boyutundaki dosyaların saklanması için sıklıkla tercih ediliyor. Üstelik ipli karton klasör fiyatları da oldukça uygundur ve böylelikle ipli klasörler çok sık kullanılıyor.

Karton Klasör Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

Karton klasörler, fatura gibi önemli belgelerinizin düzgün bir şekilde saklanmasını sağlar. Böylelikle istediğiniz faturaya veya belgeye istediğiniz zaman kolaylıkla erişebilirsiniz.
Bir iş yeri sahibiyseniz ve fiyat listesi için bir yeriniz yoksa, klasörleri birer ürün kataloğu olarak kullanabilirsiniz.
Fotoğraf sanatçıları, fotoğraflarını ve görsel tasarımlarını karton klasörler sayesinde rahatlıkla herkese gösterebilirler.
Karton klasörler; okulla ilgili belgeleri, ev ödevlerini sınav kağıtlarını saklamak için ideal araçlardan biridir.
Karton klasörler, posta pulu veya kartpostal koleksiyonu yapan kişiler tarafından da koleksiyon yaptıkları eşyaları saklamak için kullanılabilirler.
Aileler, karton klasörleri bir fotoğraf albümü olarak kullanmayı deneyebilirler.

Sizin İçin En İyi Karton Klasör Hangisi?

Belgelerinizin hangi kağıt formatında basıldığı karton klasör seçiminde önemli rol oynuyor. A4 ve A5 kağıt formatındaki belgeler için farklı karton klasör çeşitlerini tercih edebilirsiniz.
Eğer tek bir kategoride fazlaca evraka sahipseniz, geniş karton klasör çeşitlerine öncelikli olarak göz atmalısınız. Böylelikle daha çok evrakı tek bir klasörde saklayabilirsiniz.
Öte yandan daha az miktarda evraka sahipseniz, dar karton klasörler de işinizi görecektir.
Metal mekanizmalı ve ipli karton klasörler, kullanım kolaylığı bakımından hemen hemen aynıdır. Hangi klasör tipinden hoşlanıyorsanız, o klasör tipini tercih edebilirsiniz.
Karton klasörlerde birçok farklı renk seçeneği bulunur. Seçeceğiniz karton klasörün rengi, tamamen sizin beğeninize kalmış.
Karton klasör markaları arasında en çok Noki ve Detay markaları tercih ediliyor. Üstelik söz konusu markaların karton klasör fiyatı da son derece uygundur.

Avantajlı Karton Klasör Fiyatları İçin Doğru Adres: Quzenler Kurumsal Tedarik Hizmetleri

Karton klasör fiyatları markadan markaya değişiklik gösterebiliyor fakat siz Quzenler sayesinde en kaliteli karton klasörleri oldukça uygun fiyata satın alabilirsiniz. Üstelik Quzenler, klasörlerin yanı sıra telli dosya çeşitleri gibi diğer kırtasiye ürünlerini de oldukça uygun fiyatlarla kullanıcılara sunuyor. Karton klasörlerin önemli bir alternatifinin de plastik klasörler olduğu biliniyor. Üstelik plastik klasör fiyatları da uygun seviyelerde seyrediyor. Quzenler‘nun ürün yelpazesinde kırtasiye ürünlerinden gıda ürünlerine kadar birçok farklı ürün grubu bulunuyor.