Kağıt Havlular

Kağıt havlu, mutfakta ve banyoda hijyen için tercih edilen kağıt temizlik ürünüdür. Ofiste de rahatlıkla kullanılabilir. Hayatı kolaylaştıran kağıt havlular, pratiklik vadeder. Suya dayanıklı, yağ emici, parfümlü, çok katlı veya emici halkalı özel kağıt havlu çeşitleri bulunur. Renkli, desenli çeşitleriyle de dikkat çeken ürünler, rulo halinde kullanıcılara sunulur. Rulolar kalınlıkları, yaprakların boyutları ile de birbirinden ayrılır. Hem dıştan hem de içten çekmeli alternatifler bulunur. Günümüzde deterjanlı veya yıkanarak yeniden (birkaç kez) kullanılabilen kağıt havlular da kullanıcılarla buluşmuştur. Kağıt havlular yıkanarak yeniden kullanıma hazır hale gelebilir, bu özelliklik tüm ürünler için geçerli değildir, kağıt temizlik ürünleri çoğunlukla tek kullanımlık olarak tasarlanır.

Kağıt Havlu Nedir, Nasıl Üretilir?

Kağıt havlular, tuvalet kağıdı ve peçete gibi ürünlerle aynı yöntem kullanılarak üretilir. Kremli kağıt ile tasarlanan havluların ham maddesi selüloz yani ağaçtır. Düşük gramajlı krepli kağıtlar, birkaç tabakadan oluşan yaprakları meydana getirir. Fabrikalarda, makineler aracılığıyla üretilen, el değmeden hazırlanan ve paketlenen kağıtlar son derece hijyeniktir. Hazırlık aşaması kağıt hamuru ile başlar. Selüloz hamuru, elek, pres ve kurutma süreçlerinin ardından rulo halinde sarılır. Kağıt havlu markaları, kendi isimlerinin ve logolarının yer aldığı ambalajlar ile paketleri oluşturarak ürünleri fabrikadan çıkarır. Kağıtların emicilik gücü, katman sayısı, yaprak genişliği markadan markaya, ürün çeşidine göre değişiklik gösterir. Kağıt havlunun tarihçesine bakıldığına karşınıza tuvalet kağıdı hakkında bilgiler çıkar. 14. yüzyıldan bu yana kağıt mendiller kullanılmaktadır. Günümüzdeki kağıt havluların tasarlanması ise 20. yüzyılı bulmuştur. İpsos tarafından yapılan araştırma, yemek sonrası tüketicilerin yüzde 80’inin ellerini kağıt havlularla kuruladıklarını ortaya koymuştur. Yapılan araştırmalar, ev dışında kağıt havlular ile elleri kurulamanın bakteri bulaşma riskini yüzde 77 oranında engellediğini ispatlar.

Kağıt Havluları Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

Kağıt havlular, bakterilerin bulaşmasını büyük oranda engeller.

Kumaş havlular, ıslak kaldığında bakteri oluşumu ve üremesi için uygun ortam oluşturur ve hijyen riske girer. Kağıt havlular ise tek kullanımlık olduğu için hijyeniktir.

Endüstriyel ortamlarda veya çok kişinin kullandığı alanlarda, salgın hastalıkların bulaşma riski daha yüksektir. Kağıt havlular, başkalarının elinin değmediği yapraklarla ellerinizi kurulamanızı mümkün kılar ve kendinizi korumanıza yardım eder.

Yağ emici özellikli havlular, mutfak kullanımına özel tasarlanmıştır. Böylelikle yemeklerdeki fazla yağ kolaylıkla emilir, hafif öğünler hazırlanabilir.

Deterjanlı ürünler, ekstra deterjan israfının ve maliyetinin önüne geçer.

Kağıt havlular son derede pratiktir. Tırtıklı kesme alanları sayesinde istenen kadar havlu rahatlıkla, tek elle koparılabilir.

Havlu askıları gibi aparatlar tasarlanmıştır. Onlar sayesinde kağıt ürünlerin kullanılması çok daha rahattır.

Ürünleri mutfakta, banyoda, ofiste masa üstünde, evlerin salonlarında, yemek masalarında kullanabilirsiniz. Çok alanda hayata yardımcı olan temizlik araçları, yolculuk esnasında bile araçlarda bulundurulabilir. Pratik ve hızlı temizliğin olmazsa olmazıdır. Emici yapraklar, dökülen sıvıları kısa sürede emerek temizliği kolaylaştırır.

Sizin İçin En İyi Kağıt Havlu Hangisi?

Kağıt havlu markaları, farklı kat adetleri ile ürünlerini tanıtır. Emicilik için önem arz eden, kat sayısına göre seçim yapılabilir. Çift katlı, üç katlı, dört katlı kağıt havlular bulunur. Kağıt havlu fiyatı da bu özelliklere göre değişir.

Havlular standart veya dev çeşitlerle kullanıcılara ulaşır. Dev kağıt havlu çeşitleri, daha uzun süre, tek bir rulo kullanabilmeye imkan tanır.

Havlulardaki yaprak sayısı da ürüne göre değişir. Geniş veya ince yapraklı havlular bulunabilir. İhtiyaca göre bu özellik de dikkate alınabilir.

Selüloz oranı ve ağırlık gibi teknik detaylar kağıt kalitesini ifade ettiği için seçim kriteriniz olabilir.

Kağıt havluları koli veya paket ile alabilirsiniz. Kolide veya pakette kaç adet rulo olduğu seçim esnasında önem arz etmektedir. Ürün fiyatı ve birim fiyat üzerinden kıyas yapılabilir.

Kağıt havlular makine ve dispanser ile kullanılabilir. Kağıt havlu dispanseri uyumu, bu nedenle önemlidir. Makine içinde kullanılacaksa veya dispanser için havlu seçilecekse ürün çeşitleri değişir. Dispansere uyumlu çeşitler, rulo değil katlı durumda bulunur.

Banyo ve mutfaklarınızda kötü kokudan şikayetçiyseniz, parfümlü kağıt havluları tercih edebilirsiniz. Kokulu ürünlerin farklı parfümlü alternatifleri arasından dilediğinizi seçebilirsiniz.

Kağıt havlulardan bakım desteği tercih eden müşteriler de bulunur. Badem sütü içeren kağıt havlular da nemlendirici etkisi ile raflarda yerini alır. Ellere bakım yapmanıza yardım eden ürünler, bakım beklentisi olan müşterileri memnun eden alternatiflerdir.

Avantajlı Kağıt Havlu Fiyatları İçin Doğru Adres: Quzenler Kurumsal Tedarik Hizmetleri

Quzenler Kurumsal Tedarik Hizmetleri, kolay sipariş imkanı ve zengin ürün çeşidi ile kurum ve kuruluşlara hizmet vermektedir. Sipariş verilen ürünler İstanbul içi için bir iş günü içinde, hızla teslim edilir. Teslimat ücretsizdir. Farklı markaların kağıt havlu çeşitleri kullanıcılara sunulur. Kağıt havlu fiyatları, ürünlerin boyutlarına, kağıt havlu markaları ve ürün özelliklerine göre değişiklik gösterebilir. Tüketiciler kağıt havlu fiyatı kıyaslarken tüm özellikleri dikkate almalı ve kullanım alanlarına özel ürünler aramalıdır. Örneğin ofis kullanımı için büyük paketler tercih edilebilirken, mutfaklar için yağ emici, banyolar için ise büyük yapraklı suya dayanıklı çeşitler seçilebilir. İhtiyacınıza, üründen beklentinize ve bütçenize en uygun kağıt temizlik ürünleri için Quzenler Kurumsal Tedarik Hizmetleri ile irtibaka geçebilirsiniz.