Genel Yüzey Temizlik Maddesi

Ev, ofis, garaj, balkon, veranda gibi farklı iç ve dış mekanlarda kullanılabilen yüzey temizleyici çeşitleri, yüzeylerin temizlenmesini ve hoş kokmasını sağlar. Paspas, bez yardımı ile yüzey ile temas eden temizleyiciler, su ile karıştırılarak yer silme işlemine yardımcı olur.

Yüzey Temizleyici Nedir, Nasıl Üretilir?

Yüzey temizleyiciler, parke, fayans, çelik gibi farklı yüzeyleri temizlemek için kullanılan sıvı temizleme ürünleridir. Kimi ürünler antibakteriyel özellik vaadederken, kimileri ahşap yüzeyler için özel bakım veya hassas yüzeyler için özel içerik ile sunar. Farklı kimyasal maddelerin karıştırılması ile laboratuvar ortamında üretilen yüzey temizleyici çeşitleri, parfüm esansları ile de alternatif kazanır. Bazı yüzey temizleyici markaları, tamamen organik maddeleri bir araya getirerek de temizlik ürünleri üretebilir. Bu ürünler genellikle parfüm esansı bulundurmaz. Alkol, karbonat, beyaz sirke gibi doğal içeriklerin karıştırılması ile evde de yüzey temizleyici hazırlamak mümkündür. Ancak laboratuvar ortamında hazırlanan ürünler, daha hijyenik ve yüzeylere bakım sunan temizliğin formülüdür. Yüzeylere parlaklık veren, çizilmeyi önleyen, hızlı kuruyan, hayvan tüylerine karşı ekstra temizlik sağlayan ve bebekli evler için anti alerjik özellik gösteren birçok farklı yüzey temizleyici bulunabilir.

Türkiye’de İpsos araştırma şirketinin 2014 yılında yaptığı, Türkiye’yi Anlama Kılavuzu adlı araştırmaya göre kişiler ortalama olarak haftada en az bir kez ev temizliği yapmaktadır. Yaklaşık yarısı ise her gün ev temizlemektedir. Yapılan “Ev aletlerinin kullanımı ve Türkiye’deki kadınların temizlik alışkanlıkları” başlıklı 2017 yılına ait bir diğer araştırma ise, kadınların %15’inin en sevmediği işlerden birinin de yer silme olduğunu ortaya koymuştur. Araştırmaların da işaret ettiği üzere, temizlik işlerini kolaylaştıracak, yer silmeyi daha keyifli hale getirecek deterjan ürünleri arasında yüzey temizleyiciler sıklıkla tercih edilmektedir. Lekelerin kolay arınmasını sağlayan, yüzeylerin toz tutmasını geciktiren, parlaklık veren, çok alanda kullanılabilen yüzey temizleyiciler hoş kokuları ile temizliğe keyif katar.

İşyeri temizliğinde yüzey temizleyicileri sık tüketilen ofis temizliği malzemeleri arasında yer almaktadır. Çalışanların daha mutlu çalışabilmesi ve daha hijyenik çalışma ortamı için doğru yüzey temizlik ürünlerinin seçimi çok önemlidir. İşyeriniz için kaliteli ürünleri bütçe dostu fiyatlara, hızlı teslimat desteğiyle Quzenler’den temin edebilirsiniz.

Yüzey Temizleyicileri Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

Yüzey temizleyici markaları ürünlerinde, tozlanmayı geciktirme, su izi bırakmama, uzun süre parlaklık verme, cila etkisi gösterme gibi ekstra avantajlar sağlar. Temizliğin yanında bakım da vadeder.

Yüzey temizleyiciler, içeriğindeki sabun benzeri kimyasallarla mükemmel temizlik sunar.

Suya karıştırılan konsantre form, bir şişe ile çok kez temizlik yapmayı mümkün kılar.

Kapaklı tasarım güvenli muhafaza sağlar. Sıvı deterjan, kapak ile ölçülerek suya konulabilir.

Yüzey temizleyiciler genellikle birden çok yüzeye uyumludur. Banyo ve tuvalet temizliği için kullanılabilen bir temizleyici, içeriği uygunsa salon parkelerinin veya mutfak fayanslarının temizliğinde de tercih edilebilir.

Yüzey temizleyiciler, özel içerikleri ile yüzeylere zarar vermez. Hassas temizlik vadeder.

Temizlik için güç kullanmaya gerek kalmaz, özel deterjanlar yağı, kiri, tozu ovalamadan arındırmanıza yardımcı olur.

Kolay kuruyan yüzeyler güvenlik sağlar.

Kısa sürede yüzeyler tozdan, kirden temizlenir ve kullanıcılar zamandan tasarruf eder.

Sizin İçin En İyi Yüzey Temizleyiciler Hangileri?

Yüzey temizleyici çeşitleri seçilirken kullanım alanları dikkate alınmalıdır. Tezgah gibi yüzeyler için sprey şişeler, yer temizliği için kapaklı standart temizleyiciler tercih edilebilir.

Ofis tüketimi için konsantre ürünler veya geniş alanlar için üretilen 5, 20 ve 30 litrelik bidon temizleyiciler tercih edilebilir.

Evin farklı odaları için farklı parfümlü temizleyiciler kullanılabilir. Rahatlatıcı lavanta kokusu, banyoda beyaz sabun kokusu, işyerinizde çiçek kokuları gibi onlarca seçenek sizlere eşlik edebilir.

Yüzey temizleyicilerin kullanım önerisi ürün etiketlerinde ve detay sayfalarında yazar. Genellikle 2 litre suya 1 kapak deterjan konularak temizlik yapılabilir. Durulamaya gerek duyulmaz.

Yüzey temizleyici markaları endüstriyel tüketimlerde, ürünlerini genellikle 5, 20 ve 30 litrelik bidonlarda sunmaktadır.

Porselen ve fayans yüzeylerde krem temizleyiciler, ahşap ve yer temizliğinde ise sıvı deterjanlar öne çıkar. Mutfak için yağ çözücü, banyo için kireç arındırıcı içerikler göze çarpar.

Cam temizliği için özel temizleyiciler bulunmaktadır. Cam silmek için önerilen sıvı deterjanlar, genellikle cam yüzeylerde iz bırakmayan bezlerle uygulanır.

Yer temizliğinde, yüzey temizleyicileri uygulamak için temizlik bezleri ve mop temizlik paspasları kullanıcıların tercihidir.

Avantajlı Yüzey Temizleyicilerin Fiyatları İçin Doğru Adres: Quzenler Kurumsal Tedarik Hizmetleri

Yüzey temizleyici fiyatları, ürün markalarına, bidon hacmine, ürün özelliklerine ve kullanım alanına göre değişiklik gösterir. Yüzey temizleyici fiyatı için kıyas yapılırken ürünün vaatlerine, içeriğinde, bidon boyutuna, markasına dikkat edilmelidir. Yüzey temizleyici fiyatı, satış kanallarına göre de değişiklik gösterebilir ve özel kampanyalarla daha karlı alışverişler gerçekleştirmek de mümkündür. Quzenler, ürün çeşitliliği, kolay sipariş imkanı ve ücretsiz sevkiyat özelliği ile tüketici dostudur. İstanbul içi için bir iş gününde teslim hizmeti sunan Quzenler, opsiyonlu ödeme seçenekleriyle de dikkati çekmektedir. Quzenler’de farklı markaların ürünlerinin yanı sıra kendine ait markalı özel ürünler de mevcuttur. Farklı ihtiyaçlara, bütçelere göre zengin ürün çeşidi sunan Quzenler; satınalma departmanlarının dostudur. Siz de farklı yüzeylerin temizliğinde kullanabileceğiniz deterjanları, temizlik ürünlerini tek bir adresten yani Quzenler’den temin edebilirsiniz. Quzenler, size banyo, mutfak, salonlarda, ahşap, fayans veya çelik yüzeylerde mükemmel temizlik ve hoş koku sağlayacak ürün çeşitlerini bir arada temin etme imkanını sunuyoruz.