Çöp Torbaları

Çöp poşetleri farklı ebatları ile her boydaki çöp kutusunun temiz kalmasını sağlar ve çöplerin toplanması için uygun bir yapı sergiler. Çöp poşeti çeşitleri, farklı talepleri karşılayacak şekilde üretilmektedir. Çöp poşeti fiyatı; ürünün modeli, markası, ebatı ve malzemesine göre farklılık gösterir.

Çöp Poşeti Nedir, Nasıl Üretilir?

Çöp poşeti genellikle polietilen malzemenin eritilip film inceliğinde torbalara dönüştürülmesiyle elde edilir. Petrol bileşenli polietilen ile iki farklı yoğunlukta çöp poşeti üretilir: Farklı kullanım ihtiyaçlarını karşılamak için çöp poşetleri; yüksek yoğunluklu ve düşük yoğunluklu yapıya sahiptir. Düşük yoğunluklu, kalın çöp poşetleri, ağır çöpler için üretilir. Daha ekonomik olan yüksek yoğunluklu poşetler ise kağıt ve hafif çöpler için idealdir. Ancak bu ürünler delindiğinde kolayca yırtılır.

İlk olarak 1850’lili yıllarda İngiltere’de çöplerin sağlık üzerine olan toksik etkilerinden korunarak halk sağlığına katkıda bulunmak için üretilen çöp torbaları, zamanla çevre temizliği amacıyla üretilmeye başlanmıştır. İstatistik sitesi olan Statista verilerine göre; Amerika Birleşik Devletleri’nde çöplerde poşet kullanımı; 2011 yılında 286 milyonun üzerindeyken, 2018 yılında bu değer; 309 milyonu geçmiştir. Öte yandan, Quora sitesinde verilen bilgiye göre; Dünya Sağlık Örgütü (WHO) doğru çöp yönetimi ile 22 farklı tür hastalıktan korunulabileceğini vurgulamaktadır. Bu da çöp poşetlerinin önemini bir kere daha ön plana çıkarmaktadır.

Çöp Poşeti Boyutları

Bu ürünler kullanım alanlarına göre farklı ebatlarda üretilmektedir.

Çöp poşetleri; küçük, orta, büyük, battal boy çöp poşeti, jumbo ve hantal boy alternatiflerinden oluşmaktadır.

Küçük boy; 40 – 50 cm ebatlarındadır.

Orta boy; 55 – 60 cm ebatlarına sahiptir.

Büyük boy çöp torbası 65 – 70 cm boyutundadır.

Battal boy ebatları; 75 – 90 cm’dir.

Jumbo çöp torbası ise 80 – 110 cm ebatlarındadır.

Hantal boy; 100 – 150 cm’dir.

Çöp Torbası Markaları

Çöp torbaları; farklı kalitelerde bir çok marka adıyla piyasada mevcuttur. Özel amaçlı (dökme çöp torbaları, tıbbi atık gibi) üretilen diğer markaları kapsamaktadır. Quzenler Kurumsal tedarik Hizmetleri’nin müşterilerine sunduğu çöp poşetleri, uygun çöp poşeti fiyatları ile olduğu kadar hacimli, dayanıklı ve kaliteli yapılara sahiptir. Çöp poşeti çeşitleri, markalara mahsus farklılıklar gösterebilmektedir. Boyutları, dayanıklıkları, koku önleme yetenekleri, renkleri, torba ağzını kapatma stili ve rulodaki yaprak sayısı bu özellikler arasındadır.

Çöp Poşeti Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

  • Çöplerin toplanmasını kolaylaştırır.
  • Torbayı açmak ve kapatmak pratiktir.
  • Özellikle yüksek sayıda alındıklarında uygun bir fiyatla gelirler.
  • Bağlama bandı olan modeller, poşetin ağzını kapatmayı kolaylaştırır.
  • Bir çoğu doğada eriyebilen yapıya sahiptir.
  • Ağır taşımaya ve patlamaya dayanıklıdır.
  • Çalışılan mekanlarda hijyenik bir ortam sağlanır.
  • Çöpleri doğru şekilde muhafaza etmek birçok hastalığın yayılmasına engel olur.
  • Çöp toplayanlar için güvenli bir yapı taşır.
  • Çöplerin ortalığa saçılmasını engelleyerek çöp sahibinin mahremiyetini korur.

Sizin İçin En İyi Çöp Poşeti Hangisi?

30 litre hacimli çöp poşetlerimiz Orta Boy 55 cm x 60 cm Mavi Tek Rulo, dayanıklıdır ve kötü kokmaz. Bu sebeple mutfak çöpleri gibi kokma potansiyeli olan ve ağır çöpler için ideal bir kullanıma sahiptir.

Mini Boy 40 cm x 50 cm’lik çöp poşetlerimiz tek Rulo, şeffaf bir yapıya sahiptir, ofislerde masa altı çöpleri için idealdir. Mini boylarda üretilmesi ofislerde hijyenin sağlanması açısından günlük temizlik için tasarruflu bir çözüm sunar.

Tıbbi Atık 80 cm x 110 cm’lik çöp torbalarımız, kırmızı tek rulo, tıbbi atıkların tasfiyesi için üretilmektedir. Tıbbi atıkların dış çevre ile temasının kesilmesi hijyen açısından oldukça önemlidir. Bu sebeple toksik, bulaşıcı, riskli atıklar için bu ürün idealdir.

Yıldız dikişli, dayanıklı Battal Boy 75 cm x 90 cm’lik çöp torbalarımız, siyah tek rulo, kalitelidir ve kötü kokmaz. Ofis, yemekhane mutfak çöpleri başta olmak üzere, ağır ve kokma ihtimali olan çöpler için tercih edilir.

Endüstriyel Siyah Hantal 100 cm x 150 cm’lik çöp torbalarımız, 1 Koli (20 Rulo) sızdırmaz, deforme olmaz ve 100 adet torba içerir. Torba sayısı ile ekonomik bir alışveriş sunar. Sızdırmaz yapısı ile dışarı sıvı akışını engeller.

Sızdırma yapmayan Jumbo Boy 80 cm x 110 cm’lik çöp torbalarımız, siyah tek rulo, 90 lt hacimli ve 76 mikron kalınlığındadır. Geniş, yırtılmaya dayanıklı, büyük boy olmaları sebebiyle yüksek oranda çöp çıkan ortamlar için idealdir.

Eko Endüstriyel Şeffaf Jumbo 80 cm x 110 cm’lik çöp torbalarımız, 1 koli (10 Rulo), geri dönüştürülebilir malzemeden üretilmektedir ve çevre dostudur. Çöp toplanırken ekolojik kriterlerin göz önüne alınması sebebiyle ayrı bir cazibesi vardır.

Endüstriyel Siyah Hantal 100 cm x 150 cm’lik çöp torbalarımız, geniş hacmi ve dayanıklı yapısı ile ofis temizliği için idealdir.

Poşeti değiştirme sıklığınıza bağlı olarak tek rulo, 50 rulo ya da 10 kg alternatifleri arasından bir seçim yapabilirsiniz. Böylece daha ekonomik alışveriş yapmış olursunuz.

Avantajlı Çöp Poşeti Fiyatları İçin Doğru Adres: Quzenler Kurumsal Tedarik Hizmetleri 

Quzenler Kurumsal Tedarik Hizmetleri, çöp poşeti çeşitleri ile olduğu kadar verdiği avantajlı satış hizmetleri ile de dostunuz. Zengin ürün yelpazesi içinde dilediğiniz ebattaki ve yapıdaki poşeti hemen bulabilir, siparişinizi verebilirsiniz. Siparişleri İstanbul içi için 1 iş günü içinde teslim eden Quzenler Kurumsal Tedarik Hizmetleri, avantajlı ödeme seçenekleri ve ücretsiz teslimat ile de müşteri memnuniyetini kazanıyor.

Quzenler Kurumsal Tedarik Hizmetleri, çöp poşeti fiyatı ile bütçeleri zorlamayan alternatifler sunuyor.