BOŞ SEPET

Temizlik Malzemelerinin Kullanım Yöntemleri

içinde Güncel üzerinde

GENEL TEMİZLİK

Size günlük temizliğinizde mükemmel bir yardımcıdır. Silinebilir yüzeylerde kolay pratik kullanımı ile kirlerin ve sinmiş kokuların temizlenmesinde mükemmel sonuç verir. Aktif temizleme ve anti bakteri özelliği ile yüzeyleri çizmeden temizler, parlatır ve hijyen sağlar. Kullanım Şekli: Yarım kova (4lt) suya, ½ yarım kapak (30 ml.) ürün ilave ediniz. Sert ve kirli yüzeylerde ıslak bir bez üzerine bir miktar ürün dökerek temizleyiniz. Püskürtme aparatına 450 ml. suya 50 ml. genel temizlik ilave edip kullanılır. Kuru, temiz bir bez ile silinir, durulama gerektirmez.

www.quzenler.com

 

SIVI SABUN (ÇOK AMAÇLI)

Ciltte meydana gelen her türlü kirliliği mükemmel temizler. Cildin doğal dengesini korur, tazeler, nemlendirir. ANTİ BAKTERİYELDİR. Çocuklarda güvenle kullanılabilir. Çok iyi bir kir çıkarıcıdır. Makyaj temizlemede kullanılır. Kullanım Şekli: Sıvı sabun kabına 1 çay bardağı sıvı sabun ve 3 çay bardağı sıcak su ilave edin. Sulandırılmış bir karışım elde edip kullanabileceğiniz gibi, elinize 2–3 damla sıvı sabun dökerek ovuşturabilir, su ile köpürtüp yıkayarak durulayabilirsiniz. Ayrıca yağlı cilde sahip kişiler banyoda saç ve vücut şampuanı olarak kullanabilirler. Uyarı: Kuru ciltli kişiler banyoda kullanmamalıdır.

www.quzenler.com

 

ÇAMAŞIR VE TÜL BEYAZLATICISI


Beyaz çamaşır, tüller için sanayi ve ev tipi otomatik çamaşır makinelerinde kullanılan özel çamaşır beyazlatıcıdır. Kullanım Şekli: 60 derecenin üzerinde beyaz çamaşırları 30 derecede tüllerin yıkanmasında kar beyazı gibi netice verir. Beyaz çamaşır ve tüllerin yıkanmasında makine ürün yıkama suyunu boşaltmadan 1–2 saat bekletilirse mükemmel sonuç verir. Ön yıkamalı programda ikinci bölmeye ön yıkamasız konumda birinci bölmeye deterjan üzerine bir yemek kaşığı ilave edilir. Bu ürünle ilk yıkamada iki yemek kaşığı beyazlatıcı ilave edildiğinde daha iyi netice verecektir. 3. yıkamadan sonra farkı görebilirsiniz.

www.quzenler.com

 

BULAŞIK SIVISI

Limonlu ve gliserinli olup, güçlü temizleyici özelliği ve bulaşık süresince eksilmeyen bol köpüğü ile yağları tamamen temizler. İyi bir yağ çözücü ve kir çıkarıcıdır. Kullanıldığı yere parlaklık verir. Bulaşıkta ve çay bardaklarında çamaşır suyu ve benzeri ek ürünler karıştırılmamalıdır. Nötr ph formülü sayesinde ellerinizin dostudur. Kulanım Şekli: Konsantre bir üründür sıvı sabun gibi, sulandırarak kullanabilirsiniz. Ya da bulaşık yıkayacağınız 1 lt. sıcak suya 1 tatlı kaşığı (10 ml.) Bulaşık Sıvısı ilave edipte kullanabilirsiniz. Yıkama işleminden sonra bol su ile durulayınız.

www.quzenler.com

 

YUMUŞATICI


Temizlik ve yumuşaklık verirken kalıcı parfümü ile uzun süreli hoş koku ve ferahlık sağlar. Anti statiktir. Çamaşırda statik elektriklenmeyi önler. Tül ve perdeleri toza karşı korur. Kullanım Şekli: Son durulama suyunda kullanınız. Elle yıkamada çamaşırı yumuşatıcılı suda 10 dk. Bekletin.

www.quzenler.com

 

CAM VE MOBİLYA TEMİZLEYİCİ

Cam, ayna, kristal her türlü ahşap mobilya, gözlük, saat, oto camları, tv, bilgisayar ekranı, tüm silinebilir yüzeylerdeki yağ, nikotin, is, boya kirlerini mükemmel temizler. Temizlendiği cam ve aynalarda buğulanma sonundaki kirliliği oluşturmaz. Temizlediği ortamı deoderize eder ve ağır kokuları giderir.
Kullanım Şekli: Temizlenmesi gereken bölgeye 1/1 ve 1/20 oranında sulandırılarak püskürtme aparatı ile uygulanıp temiz kuru bir bezle veya kâğıt havlu ile siliniz. Anti bakteriyeldir. Durulama gerektirmez. (PA)

www.quzenler.com

 

PAS VE KİREÇ SÖKÜCÜ

Banyoda ve kireç tabakası oluşmuş fayanslar, çeşme bataryaları, pas lekesi oluşmuş kumaş ve yüzeyleri kolayca temizler. Anti bakteriyeldir. Hijyen sağlar. Kireç tutmuş ütü, çaydanlık, elektrikli ev aletlerinin kireç tutmuş yüzeylerinin temizlenmesinde mükemmel sonuç verir. Kullanım Şekli: Kireçli yüzeyin derecesine göre 1/1 – 1/25 oranında kullanılır.

www.quzenler.com

 

YAĞ VE KİR ÇÖZÜCÜ

Mutfaklardaki fırın, ocak, aspiratör, fritöz, dibi tutmuş çelik tencere ve tavalar, masa örtüsü, mozaik ve tahta yüzeylerdeki yağ, kan, kir lekelerini güvenle temizler. Kullanım Şekli: Dibi tutmuş veya aşırı katı kirli tencere ve tavalar üzerine ürün püskürtülerek ıslatılır, sıcak su ile temizlendiğinde mükemmel sonuç alınır. Gömlek yakası ve kollarına, ayrıca yağlı elbiselere püskürtme aparatına ürün su ile yarı yarıya sulandırılır ve uygulanır çamaşır makinesi veya elde sıcak su ile yıkanır, durulanır. Ayrıca kapılar, mutfak dolapları vb. her türlü yağ bulaşmış yüzeyleri ılık suya (kova) 1 kapak üründen dökerek hazırladığınız su ile temizleyebilirsiniz. Alüminyum malzemelerle uzun süre temas ettirmeyiniz. (PA)

www.quzenler.com

 

WC – BANYO TEMİZLEYİCİSİ

WC Banyo kirleri ve klozet, lavabo, seramikler için özel üretilmiş bir dezenfektandır. Kullanıldığı yerde sabun artığı, kireç bırakmaz. Banyo ve tuvalet kokularını giderir. Kullanıldığı müddetçe tıkanıklık oluşmaz.
Kullanım Şekli: Ürün temizlik yapılacak bölgeye püskürtülür sünger veya bir bezle temizlenir ve su ile durulanır. Fayans ve kalebodur aralarındaki siyahlık ve lekeleri gidermek için bu bölgelere direkt üründen püskürtün ve tüm karoların aralarına gelmesini sağlayın. 15 – 20 dk bekledikten sonra beyaz bir toz bezi ile hafifçe bastırarak silin. (Not: Renkli bez kullanmayın.) Ayrıca bu tür yüzeyleri ara sıra silerken suyunuza bu üründen katarak silerseniz temizlenmiş karo aralarının tekrar pislenmesini engelleyebilirsiniz. Mermer yüzeylerde direk kullanılmaz. (PA)

www.quzenler.com

 

HALI ŞAMPUANI VE MATİK

Halılardaki her türlü kirliliği mükemmel temizler. Durulama gerektirmez. Döşeme ve halıların renklerini soldurmaz, bilakis, parlaklık yumuşaklık verir. Kullanım Şekli: Halıyı önce kuru olarak süpürün. Halıyı silmek için elde şampuanından 4 lt. sıcak suya 100 ml. (1 çay bardağı) halı şampuanı koyup temiz bir bez veya lifle silerek uygulayınız. Halımatik ürününü temizlik robotunun deposuna 4 lt suya 100 ml ilave ederek halı ve döşemelerinizi temizleyin kurumaya bırakın. Durulama gerektirmez.

www.quzenler.com

 

ODA PARFÜMÜ

Yaşadığınız mekânlarda kalıcı bir ferahlık arzuladığınızda doğanın özünde bulunan benzersiz çiçek ve bitki özlerinden derlenen güzel kokuları size sunar. Halı, perde, çarşaf, yatak örtüsü ve çamaşır gibi kumaş yüzeylere püskürtülerek doğal, hoş bir koku sağlar. Ortamdaki istenmeyen kokulara karşı kullanıldığında odanın havasını deoderize eder. (PA)

www.quzenler.com

 

OTO ŞAMPUANI

Aracınızın motor ve dış temizliğinde kullanılır. Özel formülasyonuyla, kullanıldığı yüzeye kalıcı parlaklık sağlar. Paslanma ve oksitlenmeye karşı korur. Uzun süre toz ve kir tutmaz. Camlarda oluşan böcek kirlerini kolayca temizler. Kullanım Şekli: Bir kovaya 1 kapak ürün koyup tazyikli su ile köpürtün. Önceden su ile ıslanmış araca fırça ile uygulayın. Tazyikli su ile durulayın. Kurulama gerektirmez.

www.quzenler.com

 

SIVIMATİK ÇAMAŞIR DETERJANI

Firmamızın yeni çıkardığı bu ürün etkin temizleme gücüne sahiptir.Hem elde yıkmalarınızda hem de makinelerde kullanım için uygundur. Kullanım Şekli: Her 1 kg’lık çamaşır için makinenizin ön yıkamasız  gözüne 10 ml sıvımatik deterjanı eklemeniz yeterlidir.Yani ortalama 4,5-5 kg çamaşır kapasiteli makinelerde 1-1,5 kapak sıvımatikten dökmeniz çamaşırlarınızın kirlerden arınmasını sağlayacaktır.Elde yıkamalarda 10 lt yıkama suyuna 5-10 ml sıvımatik eklenmesi yeterlidir. Elde ve makinede kullanımlarda sıvımatik deterjanımızın yanında 1-1,5 kapak çamaşır beyazlatıcımızı da kullanmak daha etkin sonuç almamızı sağlayacaktır. 1 kapak ürün ortalama 40-45 ml’ye denk gelmektedir.

 

Son Güncelleme: 17/02/2016